O Route 66 se dá číst v knihách i na internetu hodiny a hodiny, spíše spoustu dnů, ale pro základní představu pár holých faktů, posbíraných z internetu.
Jako oficiální začátek je aktuálně uváděn Grant Park v Chicagu, konec v Los Angeles County, Santa Monice u břehu Tichého oceánu. Faktem je, že začátky a především oficiální konce se v čase měnily a je tedy nutné zohlednit rok, ke kterému nás začátek a konec zajímá.
Stejně je to s délkou silnice – ta je uváděna jako průměrná vzdálenost mezi Chicagem a Los Angeles, tedy něco kolem 2 448 mil, tedy cca 3 940 kilometrů, ale při jízdě po Route 66 se předpokládá najetí minimálně dalšího tisíce kilometrů navíc (no kdo by si neodbočil a nezajel do Las Vegas, ke Grand kaňonu nebo do dalších „přilehlých“ národních parků).
Silnice protíná osm amerických států – Illinois, Missouri, Kansas (jen 12 mil), Oklahoma, Texas, Nové Mexiko (500 mil), Arizona a Kalifornie, ale se zajížďkou do Las Vegas se projede i kus Nevady a s návštěvou Monument Valley i případně Utah a v našem případě ještě Wisconsin, kde hodláme navštívit Harley-Davidson Museum v Milwaukee.
Route 66 prochází přes tři časová pásma – s ohledem na čas u nás je to o -7, -8 a -9 hodin.
Známá větší i velká města na trase jsou Chicago, Springfield, Oklahoma City, Albuquerque, Los Angeles a další. Cesta vede i přes několik indiánských území, kde největším je indiánská rezervace Navajů a nevyhne se ani kalifornské poušti Mojave.
Tolik stručná fakta, které hodláme pocítit na vlastní kůži. Plán cesty, včetně pokračování z Los Angeles směrem na sever a popis dopravních prostředků, které hodláme využít, v dalším příspěvku.
Nejnovější komentáře